Yapı Malzemeleri Grubu

Yapı Malzemeleri Grubu

1927 yılında Eskişehir'de kurulan Türkiye'nin ilk kiremit fabrikalarından olan Kılıçoğlu günümüzde yapı sektörünün önderleri arasında yer almaktadır. Sektörde liderliğini sürdüren Kılıçoğlu çatılar için Mükemmel Kiremit ve Çatı sistemleri sunmaktadır.


Mükemmel Kiremit Mükemmel Çatı sloganıyla faaliyet gösteren Kılıçoğlu, mevcut standartların çok üzerinde özelliklere sahip ürünleriyle kaliteli kiremidin markası olmuştur. Yüksek teknolojilerin kullanılması kalite sürekliliğini sağlamaktadır. Müşteri beklentilerini aşmak ve sürekli kendini geliştirmek Kılıçoğlu'nun temel hedefleridir. Kılıçoğlu birçok gelişmiş ülkenin standartlarını da geçmesiyle kalitesini dünya pazarında da kabul ettirmenin gururunu taşımaktadır.


Kılıçoğlu kendi sektöründe ilkleri gerçekleştirmiş, sektörünün lideri konumunda bir marka olarak kurulduğu günden bu yana bir milyar adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştirmiştir. Bugün, kiremit üretimi Megaron Çatı Teknolojileri ile birlikte yıllık kurulu kapasitede 8 Milyon metrekareye çıkmıştır. Eskişehir’de bulunan Türkiye’nin en yüksek kapasitesine sahip tek “tam otomatik” fabrikası ve sürekli yenilenen teknolojilerle günden güne büyümeye devam etmektedir.


Misyonu Kalite bilincini yapılara taşımak olan Kılıçoğlu, satış öncesi hizmetleri yanında, satış sonrasında da bir ömür boyu süren hizmet kalitesi ile Kılıçoğlu güvencesini ve ayrıcalığını müşterilerine yaşatmaktadır.